8. Etapa Rally Dakar 2020

Po smolné sedmé etapě zůstali motorkáři i čtyřkolkáři v bivaku a nástrahy tratě se vydali stíhat jen účastníci v kategorii SxS, osobních automobilů a kamionů. V té poslední jmenované opět zářil Aleš Loprais, který zopakoval 4. etapové umístění a stále se drží na 4. příčce průběžného hodnocení. Stejně jako se u Aleše zopakoval etapový výsledek, zopakoval se u Martina Macíka defekt – konkrétně separace běhounu pneumatiky od kordu. Martinův tým si pravděpodobně přivezl nějakou nepovedenou várku pneumatik, která nezvládá vysoké rychlosti saudsko-arabských tratí. Z počátku byl Martin dokonce před Alešem, ale ke konci etapy se propadl až na 11. příčku. Ztráta 14 minut na vítězného rusa Karginova znamenala i propad o jednu příčku v průběžném pořadí. Žluté Iveco je tedy aktuálně na 6. místě, pátý je nově další KAMAZ se Sotnikovem u kormidla.

Lépe se dařilo i Martinu Šoltysovi, který zajel 8. místo v etapě a celkově je devátý.

V kategorii osobních vozů se českým barvám nedařilo. Martin Prokop, který z počátku soutěže úspěšně stíhal TOP 10 dojel po problémech až na 22. místě. V průběžném pořadí si tak posádka opět o jednu pozici pohoršila a je aktuálně na 14. místě.

Josef Macháček se bohužel na vlastní kůži přesvědčil, že dakarský duch a soudržnost se bohužel již ze závodu vytrácí. Po chybě se mu podařilo otočit buginu CAN-AM „na střechu“, ale připravené lano nebylo za koho zapřáhnout – nikdo nezastavil aby posádce pomohl. Otočení stoje zpět na kola a následné opravy zabraly posádce velmi dlouhý čas, který se samozřejmě promítl do výsledku etapy i celkového hodnocení. Posádka byla v cíli klasifikována na 32. místě se ztrátou 6 hodin na vítěze etapy Varelu z Brazílie. V průběžném pořadí se posádka propadla z 25. pozice na 28. příčku a ztrácí již 17 hodin na první místo.

Zapletal dojel 25. a celkově je zatím 18. Tomáš Ouředníček se svým „znovuzrozeným“ Fordem zaznamenal v cíli etapy 28. čas a celkově je po ztrátě způsobené nehodou s van den Brinkem na 38. místě. Boris Vaculík urval 39. místo v etapě a průběžně je 59.

Posted in Články.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *