9. Etapa Rally Dakar 2020

Z pohledu do výsledkové listiny byla devátá etapa pro české účastníky v mnoha bodech jako přes kopírák s tou osmou. Aleš Loprais se dlouhou dobu přetahoval o třetí etapovou příčku, ale kvůli prasklému výfuku (a přehřívání některých komponent výfukovými plyny) musel ke konci etapy zvolnit a předat tak třetí příčku svému běloruskému rivalovi Viazovičovi. Aleš tak zopakoval 4. místo z osmé etapy a v celkovém pořadí je průběžně stále na 4. místě. Ztráta na „bednu“ se bohužel opět lehce zvýšila a je něco přes hodinu.

Martin Macík naštěstí nezopakoval své etapové umístění z osmé etapy ale bohužel se u něho „jako přes kopírák“ objevila separace běhounu zadní pneumatiky, který tentokrát poškodil část elektroinstalace. Posádka tak musela stavět nejen kvůli výměně defektu, ale i kvůli provizorní opravě. Zbytek etapy pak dokončila jen s náhonem zadní nápravy. V etapovém pořadí zaznamenal Martin 14. čas a průběžně je stále na 6. místě.

Martin Šoltys dojel 9. etapu na 9. místě a průběžně je v hodnocení soutěže na 9. místě, aby se to nepletlo.

Podařenou etapu zaznamenal Martin Prokop s Viktorem Chytkou. Jejich Shreka dotáhly do cíle na 11 příčce, což je v nabité konkurenci špičkový úspěch. Martin stále není úplně spokojen s výkonem motoru, kdy hlavně v rychlý pasážích na světovou špičku ztrácí. Průběžně je posádka stabilně na 14 místě.

Další české posádky v kategorii osobních vozů se dnes pohybovali ve třetí desítce a dál (Ouředníček 26. /průběžně 36., Vaculík 29./průběžně 57. , Zapletal 41./průběžně 18.)

Nejlepší výsledek soutěže zaznamenal Josef Macháček, který si tak spravil chuť po včerejší nepovedené etapě kdy ztratil spoustu času s převracení buginy zpět na kola. Macháčkovi se podařilo 11. místo v etapě, ale v průběžném pořadí je stále na 28. místě. Tým Buggyra bude určitě ráda za jeho vytrvalost s jakou sbírá kilometry a v nich i cenná data pro další vývoj závodního speciálu CAN-AM.

Absolutně nejúspěšnější český motorkář byl dnes dakarský nováček Martin Michek. Etapu dokončil na skvělém 13 místě se ztrátou jen 11 minut na prvního a za sebou nechal i skvělého Skylera Howese z české stáje Klymčiw Racing (dnes 15./ průběžně 9.) a nebo úžasného Slováka Svitka (dnes 17./průběžně 10.). Celkově tak Michek stále zaslouženě drží 14 příčku. Milan Engel dojel jako 27. (průběžně je 27.), Jan Brabec 31. (průběžně 36.), Vlček 43. (průběžně 41.) a Veselý 91. (průběžně 84.)

Svou skvělou formu ukazují oba čeští čtyřkolkáři. Tomáš Kubiena byl v cíli etapy klasifikován jako třetí, ale bohužel po problémech s motorem a vynechání několika etap již pokračuje jen mimo soutěž. Stále ve hře je ale Zdeněk Tůma, který zaznamenal 10. místo v etapě a průběžně je 11.

Posted in Články.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *