Suzuki Jimny zasáhly přísné cíle pro snížení CO2 do roku 2021

Na veřenost včera pronikla informace, že Suzuki začala komunikovat se svou evropskou dealerskou sítí, aby s okamžitým účinkem přestala přijímat nové objednávky pro Jimnyho.

Suzuki Motor Corp má na evropském trhu brzy přestat prodávat populární offroad Jimny. Společnost již začala komunikovat se svou evropskou sítí dealerů, aby s okamžitým účinkem přestala přijímat nové objednávky na tento oblíbený model. Jeho odchod z evropské sestavy Suzuki je způsoben přísnějšími evropskými normami pro emise CO2, které vstoupí v platnost v roce 2021.

Právní předpisy EU stanoví povinné cíle snižování emisí pro nová auta a pro rok 2021 může mít každý výrobce automobilů maximální průměr vozového parku 95 g CO2 / km. Ačkoli toto pravidlo vstoupí v platnost až příští rok, podle právních předpisů EU začala s postupným zaváděním od tohoto roku. Aby bylo možné tohoto cíle dosáhnout, značka od roku 2018 postupně vyřazovala dieselová vozidla a v současné době připravuje 48V mild-hybridní verzi pro SUV Vitara, která bude prvním modelem Suzuki v Evropě, s touto novou hnací soustavou.

Jimny prodávaný v Evropě přichází s benzínovým motorem S15uki K15B s objemem 1,5 litru, který nemá žádný typ hybridizace. Malý offroad je k dispozici s 5ti stupňovou manuální převodovkou nebo s automatickou převodovkou. Jimny vypouští relativně vysoké hladiny CO2 – je hodnocen na 154 g / km nebo 170 g / km v závislosti na tom, zda je 1,5 litrový motor spárován s manuální nebo automatickou převodovkou.

Podle redakce Autocar UK, prodeje více Jimníku, než zelenějších modelů, jako jsou Ignis a Swift, zvýší Suzuki průměr CO2 v Evropě, což povede k pokutám z Evropské unie. Suzuki bude nadále prodávat všechna vozidla v Evropě s určitou úrovní hybridizace. V nabídce je již Ignis a Swift s 12 V systémem, zatímco dražší modely, jako jsou S-Cross a Vitara SUV, přicházejí s 48 V hybridním systémem spojeným s novým benzinovým motorem K14D 1,4 litru.

Jimny se však v roce 2021 vrátí na vybrané trhy v Evropě jako užitkové vozidlo kategorie N1. To znamená, že Suzuki prodá Jimny jako užitkové vozidlo bez zadních sedadel a s drobnými interiérovými vylepšeními, ale se stejným zážehovým motorem o objemu 1,5 litru jako verze pro odchozí cestující. Na užitková vozidla kategorie N1 se totiž nevyžaduje přísná regulace 95 g CO2 / km. Dokonce se říká, že Jimny se v budoucnu vrátí na evropský trh jako osobní vozidlo, ale s jiným motorem, která pomůže značce dosáhnout cílů CO2.

Suzuki staví Jimny pro všechny trhy ve svém závodu v Kosai v Japonsku. Malý terénní automobil se pro Suzuki stal překvapivým úspěchem a na některých trzích se na něj čeká až jeden rok. Odchod Jimníka z evropského trhu lze považovat za úlevu pro zákazníky v jiných regionech, a to díky slušnému snížení počtu nevyřízených objednávek. Suzuki poprvé představí Jimnyho v Indii na nadcházejícím Auto Expo 2020 příští měsíc, kde se očekává také velký zájem.

Posted in Články and tagged , , , , , , , , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *