❗️EXKLUZIVNĚ❗️ INEOS GRENADIER v ČESKU! Ukážeme detaily!

EXKLUZIVNÍ představení nové automobilky, která vstupuje na Český trh!

Ineos Grenadier je velmi očekávaná novinka vozu, který představuje zhmotnění snů motoristických nadšenců o pořádném a poctivém autě. Pro Českou Republiku bude mít výhradní zastoupení v dealerství Dajbych. No a OFF TOUR byl u představení prototypů! Sleduj až do konce!

Automobilka Ineos vznikla teprve před 4 lety a dnes už se chystá na výrobu prvního modelu. Pokud Vám Ineos něco říká, tak možná sledujete Formuli1 (jejich logo vozí na svém autě Valtteri Bottas a Lewis Hamilton) a nebo pracujete v chemickém průmyslu (Ineos je obrovská firma, která vyrábí různé chemické produkty a plyny, mimo jiné třeba také vodík). Takže finanční zázemí pro vznik nové automobilky tady je, ale co know how a zkušenosti?

V Ineosu na to šli velmi chytře a požádali o spolupráci rakouskou firmu Magna Steyr, aby s nimi postavili duševního nástupce původního Defendera. Magna tak využila své zkušenosti s vývojem a s výrobou vozidel, jako je třeba Mercedes G, nebo VW Golf Country. Ne všechno je ale potřeba vymyslet a vyrobit, když dnes můžeme spoustu vyzkoušených komponent nakoupit. Nový Ineos Grenadier tak bude mít například v sérii sedadla Recaro.

Největší položkou při vývoji nového auta je samozřejmě cena za vývoj pohonné jednotky. A i kdyby byl pytel peněz bezedný, trval by vývoj možná i desetiletí. I tady se proto sáhlo po osvědčené technice, kterou dodá BMW. Zákazník dostane na výběr silnější benzínový řadový šestiválec B58 (285k a 450 Nm), nebo naftový řadový šestiválec B57. Druhý jmenovaný nabídne o několik koní méně, ale o 100 Nm více. Převodovka bude pouze automatická a to 8°od ZF (která je podle nás do terénu nejvhodnější).

Auto bude vždy na dvou tuhých nápravách s vinutými pružinami. Nebude nabízet žádné potenciálně poruchové prvky, jako vzduchový podvozek ani adaptivní tlumiče. Pohon 4×4 je stálý, s mezinápravovým diferenciálem. Přídavná převodovka nabízí redukci, pro jízdu v terénu lze uzamknout středový, zadní i přední diferenciál. Z továrny bude auto vyjíždět na pneumatikách BF Goodrich (AT, nebo MT). Jediné co nám chybí je odpojitelný přední stabilizátor.

Výroba prototypů zatím probíhá v Rakousku, ale Ineos už pomalu chystá továrnu ve Francii (ve francouzském Hambachu). Zde se doposud vyráběly Smarty (a dále částečně budou), ale továrna už nepatří Mercedesu, nýbrž Ineosu. Koncem léta 2022 se začne prodávat Grenadier s rozvorem 115 palců, který nabídne 5 dvěří, 5 sedadel a kufr, který pojme euro paletu (!) Během jara 2023 se objeví i prodloužený rozvor (cca 128 palců), který nabídne sedmimístnou karoserii, stejně jako karoserii s korbou (Pickup) nebo bez korby (double cab šasi).

Na konec zbývá dodat, že přes to že je 90% auta vyráběno v Evropě, bude jeho cena překvapivě dostupná. Podle všeho by měla startoval kolem 1,3 milionu Kč bez DPH (bude podobná za benzín i diesel). Příplatky cenu moc nezvýší (maximálně o 200 tisíc Kč), protože auto bude mít už v základu téměř „plnou výbavu“. A to je opravdu skvělá cena, za auto s minimem elektroniky, s poctivou mechanickou technikou a s robustní konstrukcí.

Tohle auto by vás mělo zajímat, i pokud ho nepotřebujete, nebo pokud na něj (jako my) nemáte. Už jenom proto, že takový auta už se dnes nestaví a neprodávají. Už dnes je nám jasné, že Ineos to dělá jinak než ostatní. Vlastně to dělá tak, jak bychom to udělali my, kdybychom měli stavět nový offroad. Už dnes se těšíme na testovací jízdu, při které se sedneme za volant. Pokud se těšíte taky, sledujte náš YouTube kanál. Test bude brzy!

Posted in Články, Reportáže and tagged , , .